In which world do we want to live?

Mokyklų mainų partnerystės projektas

2019-2021 metai

Erasmus+ School Exchange  Partnership Project (KA229)

„In which world do we want to live?“

„Kokiame pasaulyje mes norime gyventi?“

Projekto koordinatorius: Staatliche Grundschule Steinheid (Europa-Schule), Germany

Partneriai: Gozo College Sannat Primary and Special Unit, Malta

Agrupamento de Escolas Dr. Francisco Sanches, Portugal

Pakruojo r. Lygumu pagrindine mokykla, Lithuania

Zespol Szkol nr 10 im.prof.J.Groszkowskiego, Poland

Koningin Julianaschool (900458955), The Netherlands

Projekto trukmė – 2 metai (nuo 2019 m. rugsėjo 1 d. iki 2021 m. rugpjūčio 31 d.).

Apima šiuos dalykus: gamtamokslį ugdymą, anglų k., geografiją.

Dalyviai – minėtų dalykų mokytojai ir mokiniai (9-15 metų).

Projekto koordinatorė, grupės vadovė Kristina Vaičiulienė, Pakruojo r. Lygumų pagrindinės mokyklos  anglų k. mokytoja.

Nariai:

Rima Jasenskytė, Pakruojo r. Lygumų pagrindinės mokyklos  biologijos ir chemijos mokytoja, projekto koordinatorės pavaduotoja.

Lina Rutkevičienė, Pakruojo r. Lygumų pagrindinės mokyklos  pavaduotoja ugdymui ir geografijos mokytoja.

Alma Vaivodienė, Pakruojo r. Lygumų pagrindinės mokyklos  pradinių klasių mokytoja.

Ilona Dūdėnienė, Pakruojo r. Lygumų pagrindinės mokyklos  pradinių klasių mokytoja.

Ilona Miežienė, Pakruojo r. Lygumų pagrindinės mokyklos muzikos mokytoja.

Rima Šukienė, Pakruojo suaugusiųjų ir jaunimo švietimo centro buhalterė.

Visi esame pajutę neigiamą klimato kaitos poveikį: karščio bangas, ekstremalius gamtos pokyčius. Klimato kaita yra ir bus viena iš svarbiausių problemų pasaulyje, todėl Jungtinės Tautos ir kitos organizacijos, pasaulio lyderiai nori spręsti šią problemą – pastoviai, laipsniškai mažinti klimato kaitos poveikį aplinkai.

Svarbiausias šio projekto tikslas yra didinti vaikų supratimą apie šias problemas ir mokyti juos tausoti vandens išteklius.

Projekto metu sieksime, kad mokiniai:

• Bendraudami su įvairių Europos šalių mokiniais, vaidindami vaidinimus, dalyvaudami anglų kalbos pamokose apie klimato kaitą patobulintų anglų kalbos įgūdžius.
  • Kurdami pateiktis, trumpus video reportažus išmoktų nusiųsti juos partneriams ir įkelti į socialinius tinklalapius, patobulintų informacinių technologijų įgūdžius.
  • Stebės ir fiksuos orų pasikeitimus.
  • Tobulintų darbo komandoje, kritinio mąstymo ir kūrybiškumo įgūdžius.
  • Atliks eksperimentus, analizuos duomenis.
  • Mokysis tausoti vandens išteklius.
  • Kartu su partneriais sukurs „Lašelio kelionė“ pasakojimą.

Projekto psl. https://twinspace.etwinning.net/95758/home