π (pi) diena mokykloje

Kovo 14 d. mokykloje vyko netradicinė diena – matematikos projektas „Pi diena“. Ši diena vadinama π (pi) diena, nes matematikoje π reikšmė lygi 3,14 (suapvalinta iki 2 skaitmenų po kablelio). Tikslią šio skaičiaus reikšmę bandė nustatyti ir senovės šumerai, ir Archimedas prisigalvojo visokių gudrių skaičiavimo būdų. O šiandien be šio skaičiaus neįsivaizduojama geometrija, inžinerija ir fizika. Kitaip tariant, π (pi) – tai vienas iš šiuolaikiško, technologinio pasaulio pamatinių akmenų. Skaičius π (pi) reiškia apskritimo ilgio ir skersmens santykį. Ypatingai kviečiama švęsti 1 val. 59 min. dėl tolimesnių skaičių po kablelio – 3, 14159. Šio projekto metu mokiniai atliko įvairias užduotis susijusias su skaičiumi π (pi). Matematikos mokytojai Vitalija Kirnienė ir Paulius Paulauskas papasakojo, kaip atsirado šis skaičius, kokie garsūs mokslininkai ir žmonės gimė šią dieną. Taip pat vyko konkursas, kurio pagrindinis tikslas buvo išsiaikinti, kuris iš mokinių įsimins daugiausia skaičiaus π (pi) skaitmenų. Nugalėtoja tapo 7 klasės mokinė Paulina Banytė, kuri išmoko 145 skaitmenis po kablelio, antroje vietoje 9 klasės mokinė Simona Skridulytė išmokusi 48 skaitmenis.