Visos dienos mokykla

Spalio 1- ąją mokykloje startavusio  projekto  ,,Visos dienos mokykla‘‘ savybės:

• ilgesnis negu įprastai mokykloje praleistas laikas;
  • tikslingai planuojamas ir derinamas formalusis ugdymas ir neformalusis švietimas;
  • vaikui teikiama individuali mokymosi, švietimo pagalba ir socialinės paslaugos;
  • organizuojamas maitinimas dienos metu;
  • vaikams sudaromos sąlygos pailsėti, bendrauti bei bendradarbiauti su bendraamžiais įvairiose veiklose;
  • užtikrinama saugi aplinka vaikui iki grįžtant į namus;
  • į veiklas aktyviai įtraukiami verslo ir socialiniai partneriai.

Kuriame neskubančią, rūpestingą ir vaikų ugdymosi poreikius atitinkančią Visos dienos mokyklą. Tikimės, kad Lygumų pagrindinėje  mokykloje vykdomas  projektas „Visos dienos mokykla“  padės  mokyklai išlikti patraukliai vietos bendruomenėje.

Visos dienos mokyklos  tikslas - organizuoti saugų, kryptingą mokinių ugdymą(si) ir užimtumą po pamokų. Antrus metus mokykloje vykdomame  projekte „Visos dienos mokykla“ tikslingai planuojamas ir derinamas formalusis ugdymas ir neformalusis švietimas - vaikai po pamokų  lanko  Kūrybines skrebinimo dirbtuvėles, Dramos, Sporto, Judriųjų žaidimų, Šokių„ Jaunųjų dailininkų būrelius. Vaikams  teikiama individuali mokymosi, švietimo pagalba ir socialinės paslaugos. Organizuojamas mokinių maitinimas Visos dienos mokyklos metu. Vaikams sudaromos sąlygos atlikti namų darbus, pailsėti, bendrauti bei bendradarbiauti su bendraamžiais įvairiose veiklose.

VDM vasaros stovykla ,,Praeitį menant...‘‘

Birželio 10-14 dienomis vyko VDM vasaros stovykla ,,Praeitį menant...‘‘.Stovyklos dalyviai  kasdien buvo supažindinami  su lietuvių tautos praeitimi, papročiais ir tradicijomis.

Birželio 10 dieną stovyklautojai lankėsi Šiauliuose, Aušros muziejuje, kur dalyvavo edukaciniuose užsiėmimuose ,,Archeologinis kostiumas ir virvučių vijimas iš akmenukų'' ir ,,Molinukai‘‘. Po pietų vyko įvairios veiklos - užduotys, žaidimai, savarankiškai pasirinkta veikla ir kt..

Birželio 11 dieną Šiauliuose, Žaliūkių malūne vyko edukaciniai užsiėmimai ,,Daraktorinė mokykla'' ir  ,,Piemenėlių vargai ir pramogos''. Po pietų vaikai žaidė žaidimus, piešė, užsiėmė savarankiškai pasirinkta veikla.

Birželio 12 dieną Šiauliuose, Aušros muziejuje dalyvavo edukaciniuose užsiėmimuose ,,Senolių kaimo gryčioj...'' ir ,,Žvakių liejimas''. Grįžę piešė patirtus įspūdžius, žaidė žaidimus, užsiėmė savarankiškai pasirinkta veikla.

Birželio 13 dieną vaikai pramogavo Pakruojyje agentūros ,,Visos Lietuvos vaikai'' namelyje. Užsiėmė įvairiomis veiklomis, žaidė žaidimus, nuo vasariško karščio gaivinosi vandens pramogomis.

Birželio 14 dieną stovyklautojai lankėsi Žeimelio muziejuje ,,Žiemgala‘‘ edukaciniuose užsiėmimuose ,,Kas ir kaip muziejuje gyvena?'' ir ,,Atviruko – dovanėlės gamyba’’.

Po pietų vyko stovyklos veiklų apibendrinimas ir stovyklos uždarymas.

Su gera nuotaika vaikai pasitiko vasaros atostogas ☺☺☺…

Smagių, saugių ir turiningų atostogų!

Mokytojos Regina ir Dalia

Šalutiniai puslapiai