Nordplus

2016 Kovo 1-5 dienomis įvyko projekto Nordplus Junior 2015 “Žingsnis be pėdsako” (“Step without footprint”) partnerių susitikimas mūsų mokykloje. Susitikimo tema - drabužiai ir aksesuarai iš buitinių atliekų. Atvyko svečiai iš Druvienos (Latvija) ir Forssa (Suomija). Mūsų mokyklos pradinių klasių mokiniai, vadovaujami mokytojų I. Miežienės ir D. Rimkuvienės, surengė trumpą koncertą.

Mokytojos iš Latvijos mokė 8 klasės mokinius dekoruoti stiklą. Taip pat mokė kaip atnaujinti senus, atsibodusius marškinėlius. Mokiniai liko patenkinti savo darbo rezultatais. Svečiai dalyvavo užsiėmime, kuriame pradinių klasių mokytoja ir Agentūros visos Lietuvos vaikai koordinatorė I. Dūdėnienė, supažindino su “skrebinimo“ technika. Naudodami šią techniką bei įvairų popierių dalyviai pasigamino atvirukų. Kartu su antros klasės mokiniais dekoravo iš senų laikraščių vaikų pasigamintas skrybėles. Mokytojos iš Latvijos ir Suomijos padėjo antrokams kurti skrybėlių raštus, panaudojant plastikinių butelių kamštelius. Po to vyko pasirodymas, kuriame pristatyti mūsų mokyklos mokinių sukurti bei svečių atsivežti darbai.

Balandžio 24-28 dienomis Forssa (Suomija) vyks trečiasis projekto partnerių susitikimas, kurio tema – muzikos instrumentai iš antrinių žaliavų.

2015 Spalio 12 – 16 dienomis vyko projekto Nordplus Junior 2015 “Žingsnis be pėdsako” (“Step without footprint”) partnerių susitikimas Druvienos pradinėje mokykloje Latvijoje, kurio tema – buityje naudojami daiktai iš antrinių žaliavų. Projekto partneriai iš Suomijos, Latvijos ir Lietuvos pristatė savo mokyklose sukurtus darbus, vedė pamokėles vaikams, dalinosi kūrybinėmis idėjomis, mokėsi naujų darbelių, organizavo parodą.

Susitikime įgyta nauja patirtis bei įdėjos skatina daugiau dėmesio skirti darbeliams iš atliekų ir skatinti vaikus kurti naujus daiktus iš antrinių žaliavų, mažinant žmogaus gamtoje paliekamus “pėdsakus”.

Antras projekto susitikimas įvyks mūsų mokykloje kovo 1-5 dienomis. Susitikimo tema – rūbai ir aksesuarai iš antrinių žaliavų.