Būk detektyvas

Lygumai

Lygumai - miestelis Pakruojo rajono savivaldybės teritorijoje. XV a. pradžioje minimas Lietuvos didžiojo kunigaikščio Lygumų dvaras. 1523 m. pastatyta pirmoji medinė Lygumų bažnyčia. 1584 m. minimas Lygumų miestelis. 1646 m. leista rengti turgus ir kasmetines muges, 1720 m. leisti prekymečiai....

Lygumų seniūnijos apylinkės

Dauguma Lygumų seniūnijos apylinkėse esančių objektų padėtis pasibaisėtina. Daugelis jų yra neprižiūrima ir palikta likimo valiai. Tačiau jie vis dar yra.

Radviliškio rajono savivaldybės švietimo ir sporto paslaugų centras kartu su Pakruojo suaugusiųjų ir jaunimo švietimo centru įgyvendino Neformaliojo vaikų švietimo finansuojamą projektą „Būk detektyvas“, kurio tikslas – skatinti mokinius geriau pažinti savo gimtąjį kraštą, domėtis jo istorija.

Šiuolaikiniam jaunimui yra labai svarbios naujosios technologijos, todėl šį projektas yra susietas su nauja platforma „bukdetektyvas.lt“ (taip pat programėle „Būk detektyvas!”). Jos autorius yra žurnalistas, kultūros antropologas, LRT televizijos laidos „Istorijos detektyvai“ vedėjas Virginijus Savukynas. Programėlės „Būk detektyvas!” idėja – susieti įvairias vietas su istorijomis.

Mūsų mokykla taip pat įsijungė į šį projektą. 10 kl. mokinės Gerda Michailovaitė ir Greta Limontaitė kūrė maršrutus bei iššūkius apie savo gimtąjį miestelį bei jo apylinkes.