Projektas „Aš – būsimas penktokas“

Situacijos analizė:

Ketvirtųjų klasių mokiniai rengiasi labai svarbiam jų gyvenime pokyčiui – perėjimui iš pradinės mokyklos į dalykinę sistemą. Nauja, jiems nepažįstama, aplinka sukelia priešingus jausmus: džiaugsmą – pagaliau taps “suaugusiu” ir baimę – ar pritaps jam dar nežinomoje aplinkoje.

Šiuo laikotarpiu labai svarbus jų artimų žmonių dėmesys ir supratimas,   padrąsinimas, palaikymas. Kai vaikas jaučia, kad aplinkiniams rūpi, kaip jam sekasi, kai jis gali jį supantiems žmonėms papasakoti ir pasidalyti savo įspūdžiais, išgyvenimais, jaučiasi saugesnis, drąsesnis, jam lengviau įveikti perėjimo į penktąją klasę sunkumus.

Vaikai  gali puikiai  sau padėti ir patys, o suaugusiems svarbu sudaryti tam sąlygas, leisti vaikams panaudoti turimus vidinius kūrybinius rezervus. Lankymasis penktųjų klasių mokinių pamokose, jų kasdieninės veiklos stebėjimas bei įvairi kita kūrybinė veikla teikia džiaugsmo, skatina pasitikėjimą savimi ir padeda išsklaidyti “nežinomybės skydą”. Tyrinėdamas penktoko aplinką, ketvirtokas, kuria ir modeliuoja jam rūpimas situacijas, jas išgyvena, išreiškia savo jausmus. Tai puikiausia pačių vaikų taikoma saviterapijos ir pagalbos sau priemonė. Taip pats vaikas  intuityviai randa kylančių problemų sprendimo būdus.

Hipotezė: Mokiniai dalyvaujantys projekte “Aš – būsimas penktokas”  lengviau prisitaikys penktoje klasėje.

Projekto tikslas: Padėti ketvirtųjų klasių mokiniams pasiruošti perėjimui į penktąją klasę.

Uždaviniai:

1. Apklausti penktųjų klasių mokinius ir apdoroti duomenis.
  2. Stebėti penktokų pamokas ir jas pristatyti klasės draugams.
  3. Penktos klasės mokytojai stebi  ketvirtos klasės mokinių pamokas.
  4. Ketvirtos klasės mokinių dalykinė diena.
  5. Susitikimas  su penktųjų klasių mokytojais bei klasės vadovu.

Projekto etapai:

Paruošiamasis etapas:

Paruošiamasis darbas – kovo mėnuo. Pradinių klasių mokiniai rengs klausimyną penktųjų klasių mokiniams. Bus tariamasi dėl susitikimų datų, renkami klasės atstovai stebėti pamokų, numatoma kokių priemonių reikės projektui įgyvendinti. Bus pasidalintos darbo sritys.

Vykdomasis etapas:

Vykdomasis etapas – kovo, balandžio bei gegužės mėnesiai. Antrame etape ketvirtųjų klasių mokiniai įgyvendins užsibrėžtus tikslus. Ketvirtos klasės mokinių atstovai stebės pamokas penktoje klasėje ir patirtais įspūdžiais dalinsis su savo klasės mokiniais. Bus organizuojami susitikimai bei apdorojami tyrimo duomenys.

Baigiamasi etapas:

Jo metu, ketvirta klasė, vykdžiusi projektą, pateiks gautus duomenis. Bus rengiama ataskaita, įvertinamas atliktas darbas.

Projekto veikla

Veikla

Trukmė

Atsakingi vykdytojai

• Klausimyno penktųjų klasių mokiniais rengimas.
  • Tyrimo atlikimas ir duomenų apdorojimas

Kovo  mėn.

J.Balašauskaitė

• Penktokų pamokų stebėjimas

Kovo mėn.

J.Balašauskaitė

• Penktokų mokytojai stebi ketvirtos klasės mokinių pamokas

Balandžio mėn.

A.Gasiūnienė

• Ketvirtos klasės mokinių dalykinė diena

Gegužės mėn.

• Projekto rezultatų pristatymas

Birželio mėn.

Visi projekto vykdytojai`

• 5 kl. dviejų mėnesių adaptacijos aptarimas

Spalio mėn.

Visi projekto vykdytojai

Numatomi rezultatai:

• Ketvirtųjų klasių mokiniai susipažins su penktųjų klasių mokytojais, penktokų gyvenimo mokykloje kasdienybe.
  • Ketvirtokai realiau žvelgs į penktąją klasę.
  • Mokiniai įgis patirties rengiant projektus, atliekant tyrimus.

Projekto kuratorius: pavaduotoja ugdymui A.Gasiūnienė

Projekto vadovas bei vykdytojas:  ketvirtos klasės mokytoja J.Balašauskaitė

Projekto dalyviai:

Penktos klasės mokytojai.