Visi – po vienu gamtos skėčiu

Lygumų pagrindinė mokykla nuo 2021 m. sausio mėn. įgyvendino aplinkosauginį projektą „Visi – po vienu gamtos skėčiu“. Projektą finansavo Pakruojo rajono savivaldybė pagal patvirtintą Pakruojo rajono savivaldybės aplinkosauginio švietimo projekto paraišką.Projekto tikslas – kelti sąmoningumą aplinkosaugos srityje, formuojant teisingą požiūrį į save, aplinką bei gamtą.Vykdytos veiklos. Socialinė pedagogė S. Miežienė, dalyvavusi seminare „Pakuotės ir pakuočių atliekos. Nuo teorijos iki praktikos“, todėl 1-8 klasių mokiniams vedė užsiėmimus „Atliekų rūšiavimas“, „Kaip, kodėl reikia rūšiuoti? Kur, kokios atliekos dedamos?“.Grožėjomės darbelių iš buitinių atliekų paroda (dalyvavo 1-6 kl. mokiniai), mokytojos A. Vaivodienė, D. Rimkuvienė, J. Balašauskaitė, I. Dūdėnienė, R. Jasenskytė, V. Arlauskienė.Dalyvavome fotografijų konkurse „Po gamtos skėčiu“. Jo metu mokiniai, jų tėveliai siuntė nuotraukas aplinkosaugine tema, kurios demonstruojamos nuotraukose. Ačiū už nuotraukas: mokytojai, mūsų mokinių mamai Linai Sklašiuvienei, IUG vaikui L. Žurliui ir jo mamai Daivai Brinkytei, V. Sklašiui, M. Petrevičiūtei, M. Čepaitei, P. Banytei (6 kl.), G. Antanaičiui (10 kl.). konkurso dalyviai apdovanoti prizais.Gražinome mokyklos aplinką, sėjome saulėgrąžų alėją. Ačiū už nuostabią alėją mūsų Mindaugui Jukniui.Pradinių klasių mokiniai lankėsi edukaciniuose užsiėmimuose Vilniaus universiteto Šiaulių akademijos botanikos sode: „Augalų detektyvas“, „Augalai ir kvapai“…4 klasės mokiniams vyko praktinė – tiriamoji veikla „Mokausi rūšiuoti“. Vaikai aiškinosi, kodėl svarbu rūšiuoti, perdirbti atliekas bei tausoti gamtos išteklius. Netradicinėje aplinkoje – Aleknaičių didelių gabaritų ir žaliųjų atliekų rūšiavimo aikštelėje vykusioje pamokoje, mokiniai sužinojo, kaip tinkamai išrūšiuoti buitines atliekas. Žinias pritaikė rūšiuodami atsivežtas šiukšles. Veiklos metu vaikai ne tik mokėsi rūšiuoti, bet ir kūrybingai panaudojo nereikalingas pakuotes – pagamino edukacinius žaidimus, kuriuos padovanojo pradinių klasių bei ikimokyklinės grupės vaikams, mokė rūšiuoti atliekas. Mokytoja J. Balašauskaitė.Mes – rūšiuojame. Renkame elektronikos ir baterijų atliekas, pridavėme ir gausime taškų, kuriuos iškeisime į prizus. Mokiniai suprato, įtvirtino žinias, jog ekologinis ugdymas prasideda nuo savęs, nuo namų, artimiausios aplinkos ir kiek kiekvienas prie to prisidės, tiek nuo to bus tik gražesnė mus supanti aplinka. Saugokime gamtą, rūšiuokime atliekas!!!Jei kas neaprašyta – komentaruose prašome papildyti.Viena projekto vykdytojų S. Miežienė.